O društvu

Društvo je slovenska podružnica največje veganske humanitarne organizacije FOOD FOR LIFE GLOBAL.

Humanitarno društvo je prostovoljska humanitarna organizacija, ki z deljenjem brezplačnih obrokov po vsem svetu prinaša hrano in upanje tistim, ki to potrebujejo. Po vsem svetu vsak dan razdelimo več kot 2 milijona obrokov pomoči potrebnim in socialno ogroženim osebam na vseh kontinentih sveta. Pri delovanju sledimo milenijskim ciljem Združenih narodov. Pomemben del dejavnosti Food for Life-a je gostoljubnost in srčna kultura pomoči. Food for Life je neodvisna organizacija, v kateri so dobrodošli vsi, ki želijo pomagati pri njenih projektih v dobro skupnosti in njenih ciljev. Organizacijo je leta 1974 ustanovil modrec in indijski svami Šrila Prabhupada. Spodbudil je svoje učence, naj ne dovolijo, da bi v krogu petnajstih kilometrov okoli njihovega doma kdor koli stradal. Dejavnost je v 40ih letih razširila tako da je danes Food for Life navzoč v več kot 64 državah po svetu.

Društvo je član Evropske vegetarijanske unije in tudi predstavnik licence V Label.

Več o nas >>
Uradni podatki >>